Kamil Střihavka: Rozhodl jsem se vyrovnat dluh vůči svým fanouškům a začal pracovat na dalším albu

0
1257
Kamil Střihavka.

Kamil Střihavka, zpěvák, který nedávno vstoupil do Beatové síně slávy, s příchodem podzimu navazuje na svůj nabitý letní program. Po festivalových vystoupeních ho můžeme opět vidět v Jesus Christ Superstar a také nám prozradil, že pracuje na sólovém albu. Řešit nějaké datum vydání je ale ještě brzo, a tak si fanoušci mohou zkrátit čekání tradičním koncertem v Retro Music Hall, kde se Střihavka představí s kapelou The Leaders! a kde zazní minimálně jedna novinka z připravované desky.

Již šestým rokem hrajete sporadicky v Hudebním divadle Karlín Ježíše ve slavném muzikálu Jesus Christ Superstar, s rolí jste však spjatý už od jeho uvedení v roce 1994 v divadle Spirála. Jak to s vaším účinkováním v muzikálu vidíte dál?

Začnu tím, že Jesus Christ Superstar není muzikálem, ale rockovou operou. Určitě se nebudu pouštět do rozboru, jak výrazný (a v čem) je rozdíl mezi muzikálem a operou. První pražské nastudování „Ježíše“ jsme hráli čtyři roky a v roce 1998 bylo toto představení ukončeno. Mezi derniérou a obnovenou pražskou premiérou Jesus Christ Superstar vudebním divadle Karlín 11.11.2010 uplynulo 12 let. Ježíš se v Karlíně hraje (byť sporadicky) dodnes a stal se jedním z nejúspěšnějších počinů, v novodobých dějinách Hudebního divadla Karlín. Dokud si diváci a fanoušci této legendární rockové opery budou nacházet cestu do Karlína právě na toto představení, budu se i já snažit držet krok nejen s touto legendou, ale hlavně se svými mladšími kolegy :-).

Odjel jste speciální koncerty Jesus Christ Superstar na festivalech i s umělci z původního nastudování. Jak probíhaly přípravy a jak byly dlouhé?

I v tomto případě bych vše rád uvedl na pravou míru, protože speciální koncert Jesus Christ Superstar na festivalu proběhl exkluzivně pouze na Benátské! 2016. Ostatní koncertní show na dalších festivalech byly koncipované jako mix těch nejúspěšnějších představení Hudebního divadla Karlín za posledních deset let formou hudebních čísel.

Přepadla vás při vystupování mj. s Danem Bártou nostalgie?

S Danem jsme s Jesusem strávili intenzivní čtyři roky a myslím si, že nám tento fenomén, oběma obrátil naše dosavadní životy naruby. V té dvanáctileté pauze mezi derniérou a obnovenou premiérou jsme pár koncertních verzí rockové opery Jesus Christ Superstar absolvovali a zimní stadiony, kde se tyto koncerty odehrály, nám byly kulisou k našemu občasnému nostalgickému déja vu.

Kamil Střihavka vystoupil v létě na Benátské!  na speciálním koncertě Jesus Christ Superstar s Danem Bártou či Bárou Basikovou.
Kamil Střihavka vystoupil v létě na Benátské! na speciálním koncertě Jesus Christ Superstar s Danem Bártou či Bárou Basikovou.

Vy sám jste napsal divadelní hru Tolik hlav. Jaké jsou na ni ohlasy? Máte už nápad na další, nebo nemáte na tomto poli větší ambice?

Můj autorsko-režijní debut činoherního představení TOLIK HLAV byl v mém vnímání jakýmsi výletem do doby mého dospívání a všech zásadních vlivů, které mě formovaly do dalších let. Toto představení mělo letos v dubnu rok od premiéry a přízeň diváků, kteří naše divadlo shlédli, mě zcela upřímně zaskočila. Nejen pro mě, ale pro celý tým Tolik hlav, včetně herců, je toto představení jakýmsi „uměleckým ostrůvkem svobody“ v této neutěšeně uspěchané a komerční době. Po letošních divadelních prázdninách se v další sezoně 2016/2017 v divadle Metro na Národní třídě budeme společně s diváky těšit na další „návraty v čase.“ Pokud by Vaše čtenáře zajímaly jakékoliv informace ohledně tohoto mého atypického počinu, vše je snadno dostupné na www.tolikhlav.cz.

Hra se odehrává na přelomu 70. a 80. let. Je tato doba i nadále vaší inspirací?

V té době mě formovala především hudební tvorba, kterou se tato doba vyznačuje a to nejen ze zahraniční produkce. Takže v hudebně-inspirativní rovině jednoznačně ano.

Střihavkova hra Tolik Hlav.
Kamil Střihavka napsal úspěšnou hru Tolik Hlav, která se pro novou sezónu přesunula do divadla Metro.

Chystáte tradiční listopadový koncert v Retro Music Hall. Zazní i na něm i některé akustické verze skladeb, které jste piloval před turné v roce 2014, či nové písně?

Na svůj, již tradiční listopadový pražský koncert v Retro Music Hall se moc těším nejen já, ale i má doprovodná kapela The Leaders! Jako každý rok, i letos máme pro naše fanoušky připravená překvapení, ale rozhodně bych nerad cokoliv prozrazoval dopředu… :-).

Na co se ještě se mohou fanoušci do konce roku těšit?

Po letošní festivalové sezoně, plné koncertů pod širým nebem v rockovém podání, chystáme vánoční turné unplugged koncertů, které jsou svojí atmosférou a komorními aranžemi příjemným kontrapunktem k naší rockové show. A když už je řeč o mých fanoušcích, tak jsem se v posledních dnech rozhodl vyrovnat dluh, který vůči nim silně vnímám, a začal jsem pracovat na svém dalším, sólovém albu. Kdy tento běh na dlouhou trať završím, nevím, ale už teď se na to dobrodružství moc těším :-).

Foto: Petr Homolka, Jaroslav Vynikal a tolikhlav.cz