Soutěž o lístky: divadlo ABC ožije písněmi z šedesátých let

0
1094
Petr Sovič a Golden Big Band Prague

Songy z šedesátých let čekají na návštěvníky divadla ABC 6. listopadu, kdy prostor ožije legendárními písničkami. Písně zazpívá mimo jiné Eva Pilarová, Ilona Csáková, Martin Chodúr či Karel Štědrý a nejmladší zpívající bigbandový kapelník Petr Sovič tu oslaví pět let existence svého orchestru Golden Big Band Prague.

Písničky z šedesátých let zazpívá mnoho známých hvězd české populární scény. Koncert nabídne program složený z českých a slovenských písní šedesátých let minulého století, jako například Tak abyste to věděla, Je nebezpečné dotýkat se hvězd, Tam za vodou v rákosí, Lady Karneval nebo Co je to láska. Koncert bude zároveň i vzpomínkou na slavné české textaře Zdeňka Borovce, Jiřího Štaidla, Jiřího Suchého nebo Zdeňka Rytíře. Součástí koncertu bude i křest prvního singlu zpěváka Petra Soviče a jeho Golden Big Band Prague s názvem Gramofon, který pokřtí zpěvačka Eva Pilarová.

Část výtěžku ze vstupného na koncert půjde na konto Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Speciálními hosty koncertu budou i další sólisté, kteří s Golden Big Bandem pravidelně vystupují, mezi jinými Jan Smigmator, Pavlína Filipovská, Patricie, Zuzana Vlčeková či Prime Time Voice. Na koncertě zazní i songy Dva roky jezdím bez nehod, Chtěl bych mít kapelu, Černá kára, Nej nej nej, Rozhoupej zvony nad námi, či Blues pro tebe. Sám kapelník Petr Sovič k vybranému repertoáru říká: „Písničky z šedesátých let jsou nádherné skladby, ve kterých kromě nápaditých melodií zní hlavně české texty. Právě na ně klademe velký důraz, protože čeština ve spojení se swingovou muzikou je jedinečná a nenahraditelná kombinace.” Všechny hostující interprety doprovodí velký živě hrající orchestr Golden Big Band Prague.

Soutěž o 1×2 lístky: Kolik let existence oslaví orchestr Golden Big Band Prague?

a) 5 let

b) 10 let

c) 15 let

Odpovědi na otázku posílejte na: redakce@culture-times.cz do 4. listopadu 2016.