Recenze: Zrodila se hvězda. Lady Gaga září, stejně jako zhýralý Bradley Cooper

0
1561

Lady Gaga jako herečka s možnou nominací na Oscara? Příběh obyčejné dívky Ally, která potká svou osudovou lásku, jí cennou sošku může přinést. Několikrát natočený remake slavného filmu je hitem letošního filmové podzimu.

Ally (Lady Gaga) je normální holka, která pracuje v restauraci a přes noc zpívá v travesti baru. A tam se shodou okolností jeden večer objeví úspěšný muzikant Jackson Maine (Bradley Cooper), který je sice super úspěšný, ale má velký problém s alkoholem. Oba se do sebe hned zakoukají, stráví spolu noc a Jackson odveze ráno Ally domů, aby pro ni za pár hodin poslal auto a pozval ji na svůj velký koncert. Zde si s Ally zazpívá nádhernou píseň Shallows a je jasné, že tihle dva se od sebe už nehnou.

Ally sekne s prací v restauraci a rozhodne se věnovat hudební kariéře. Zvláště poté, co ji osloví hudební producent a nabídne ji, ať natočí desku. Jenže čím více stoupá kariéra Ally a čím více je mezinárodní hvězdou, tím více upadá Jackson do spárů alkoholu. Pomůže mu neskutečný skandál na předávání cen Grammy, kde Ally září? A pomůže mu jeho láska?

Neskutečný příběh lásky, pochopení, snahy o lepší život, ale také lži, podvodu a přetvařování se. Lady Gaga na svou první hlavní roli může být pyšná, zvláště v tom případě, že si střihla nejen hlavní roli, ale společně s Bradleym Cooperem napsala všechny texty. Mnozí tvrdí, že je zpěvačka žhavou kandidátkou na Oscara, ale je pravda, že některé scény má Gaga napsané uměle, jen aby ukázaly, že umí hrát. Jedná se především o ty závěrečné scény, kdy se její Ally vyrovnává s těžkým osudem. To ale rozhodně neznamená, že to není kandidátka na Oscara. Zvláště s tím ohledem, že všechny písničky byly odzpívané přímo na place v ostrém záběru a ne ve studiu.

Kdo by si ale rozhodně zasloužil Oscara za hlavní roli, je Bradley Cooper. Jeho neustále opilý Jackson je fascinující v tom, že i když se skoro válí na ulici, stejně je neuvěřitelně přitažlivý,a vy vlastně chápete, proč ho Ally tak moc miluje. A do jeho podmanivých jasně modrých očí se i hned zamiluje každá divačka, i když má vlastně v oblibě úplně jiný typ muže. Cooper je opravdu herecká hvězda a dokazuje to v každé scéně. Navíc kromě hraní a psaní všech textů zvládl ještě režii. Je pravda, že některé scény jsou zde zbytečné a filmu by neuškodilo o dvacet minut méně, ale jeho scéna ve sprše je prostě neskutečná. Divák si nicméně musí zvyknout na trochu jiný střih než je obvyklé, ale právě to ho donutí nedýchat a zadržovat slzy.

Chci si přečíst další filmové recenze –>