7 důvodů, proč vyrazit na Aerodrome festival

0
430
Macklemore

Aerodrome festival odstartuje už za pár dní a my pro vás máme 7 největších důvodů, proč na tento festival vyrazit. A rozhodně to nejsou jenom interpreti.

Macklemore

Hvězda a headliner sobotního večera. Jeho hity jako Thrift Shop, Can´t Hold Us nebo Downtown patří mezi totální pecky a televize a rádia je mají stále v playlistech, přestože se nejedná o aktuální písně. Macklemore navíc patří k hvězdám, které se České republice vyhýbaly – v loňském roce například dorazil na jiný úspěšný festival Sziget. Letos na nás ale nezapomněl a jako jeden z největších taháků byl oznámen hned na začátku.

Lana Del Rey

Krásná a éterická zpěvačka byla naopak poslední, která byla oznámena, ale rozhodně se nedá říct, že by byla malou hvězdou. Přesně naopak. Americká zpěvačka se do povědomí zapsala hlavně hity Summertime Sadness, Video Games či Born To Die. Jediná škoda je, že koncertní set Lany je naplánován až na pátek lehce po půlnoci. A co si budeme povídat, zpěvačka rozhodně nepatří mezi ty interprety, kteří by člověka roztancovali.

The Kills

Britsko-americká dvojice vyprodala v loňském roce pražskou Roxy a já byla strašně naštvaná, že jsem jejich koncert prošvihla. Hlavně poté, co jsem zjistila, že byl výborný. Jejich set tak v Panenském Týnci, kde se festival letos koná, určitě nevynechám. Charismatická Allison Moshart a neméně charismatický Jamie Hince jsou na britských ostrovech zajetou kapelou a jejich chemie na pódiu působí na fanoušky skvěle.

Mléčná šance

Poprvé jsem Milky Chance viděla letos v únoru v pražské Roxy a znala jsem jen jejich největší hit Stolen Dance, který mi ale teď už leze trochu na nervy. Toto německé duo však rozhodně nepatří mezi kapely jednoho hitu, protože i ostatní písničky jsou nebezpečně nakažlivé. Jeho set na Aerodrome festivalu si rozhodně nenechte ujít.

Výběr jídla a pití 

Všichni víme, že festival už není jen o klobáse a pivu, ale náročnost návštěvníků se neustále zvyšuje. Vědí to i pořadatelé Aerodrome festivalu, a tak jsou pro všechny připraveny různé druhy stánků. Nejen těch vegetariánských a veganských, najdeme tu stánky zaměřené jen na avokáda, pro celiaky, na sladké, slané a chybět nebudou ani různé druhy kuchyní.

Doprovodný program a menší pódia

Čekání na hlavní hvězdy trvá někdy pěkně dlouho, ale na Aerodrome festivalu se rozhodně nudit nebudete. Zabavit se můžete nejen v chillout zónách, ale i na menších pódiích Evropy 2 a ÓČKO TV. Zatímco Evropa 2 vsadila na mainstreem v podobě Lenny, Marpa a Troublegangu, ATMO music, Sebastiana či Ektora, ÓČKO truck stage zase přiveze zajímavá jména tuzemské scény. Chybět nebude Jakub Ondra, Lake Malawi, Light & Love či John Wolfhooker.

Větší prostor na letišti 

Mnozí sice nebyli nadšení, že se festival přestěhoval z hlavního města na letiště do Panenského Týnce, ale přesun skýtá spíše pozitiva než negativa. Kvůli nočnímu klidu se nemusí končit v deset večer, ale party může pokračovat až do brzkých ranních hodin. V deset byste rozhodně neměli chosit spát, protože okolo půlnoci budou začínat ty největší hvězdy. Festival je také mnohem větší a může se předvést více interpretů. Organizátoři navíc připravili i bezplatnou autobusovou dopravu, která vás zaveze z místa konání až do Prahy a to klidně i po headlinerech. Autobus si ale nezapomeňte rezervovat.