IAMX odrovnali Roxy, Roxy odrovnalo IAMX

0
1290

Sedmadvacátého listopadu se do Roxy navrátila dekadentně excentrická čtveřice. Čtveřice, která ovládá pódia svými temnými, smělými, energickými i poetickými sety. Čtveřice, která se do toho nebojí opřít a rozervat sebe i publikum na cucky. Čtveřice, která si říká IAMX…

Frontman Chris Corner poslední dva roky zápolil s četnými démony. Hlodala ve mně obava, že se nedá dohromady a kapela se prostě a jednoduše rozpadne. Vyšumí do ztracena jako zbytky ranní kocoviny po nepovedeném večírku a už si na ni nikdo nevzpomene. To se však nestalo. Chris se dal (alespoň prozatím) do kupy. Nakopl sebe i kapelu, natočil desku Metanoia, která je zároveň i jeho intimní zpovědí, a vyrazil se svými souputníky na turné.

IAMX
Po dvouleté odmlce cítili fanoušci napětí a plno očekávání. “Je to ten samý Chris co dřív?” “Bude to stát za to?” “A co nový album? Vyzní naživo dobře?” Většina rozpaků vymizela hned při první písničce I Come With Knives, která svým úderným tempem a elektrizujícími tóny přivítala publikum. Následovala klasika The Alternative, novinka Happiness a srdcovka Mercy z prvního alba, která obměkčila srdce snad i těch největších skeptiků.

IAMX

Chris sršel šarmem, Sammi Doll se svíjela do extatických póz, Janine Gezang odhalovala ňadra a bubeník Jon Siren bušil do bicích jako do nejžhavější milenky. IAMX vřeli a vřelo i Roxy. Každý tleskal, křičel a pohupoval se do rytmu. Ať už to byl plešoun, kudrnáč, baculka, hubeňour, gotička i pozér, všichni se spojiliv jedno tlukoucí srdce bijící ve stejném rytmu – v rytmu IAMX. Atmosféru dokreslovaly umělecké projekce a světlo, které samotné hudebníky zasahovalo jen skromně, což byla velká škoda.

IAMX

Frontman několikrát zmínil, že Praha je bláznivá a byl naprosto odzbrojen pozitivní zpětnou vazbou, které se mu z publika dostávalo. Nebál se ani zmínit na Twitteru, že to byl dost možná jeho nejlepší koncert v životě.

IAMX tweet

Podával si ruce s fanoušky v předních řadách, přijímal dary a v jednu chvíli dokonce na pódium přizval desítku diváků na společnou pařbu. Nejspíš vás nepřekvapí, že díky skvělé náladě se kvůli přídavku kapela vrátila na pódium dokonce třikrát!

IAMX

Díky bohu, že IAMX neměli předkapelu, protože by ji s největší pravděpodobností úplně rozmetali. Navíc začali hrát už ve 20 hod. a díky tomu dopřáli Praze krásný dvouhodinový set.

Setlist:
I Come With Knives
The Alternative
Happiness
Mercy
No Maker Made Me
Volatile Times
Tear Garden
Oh Cruel Darkness (Embrace Me)
Spit It Out
Nightlife
Surrender
Aphrodisiac
Your Joy Is My Low

Přídavek:
Kiss + Swallow
I Am Terrified

Přídavek 2:
Bring Me Back A Dog

Přídavek 3:
After Every Party I Die