Klipové novinky: Thom Artway v Itálii, Marta Jandová jako hrdinka slavných filmů

0
501

Ani v lednu muzikanti nezáhálí a vypadá to, že se svým fanouškům snaží naservírovat videoklipy a nalákat je tak na jarní koncertní sezónu. Na sólovou dráhu se dal Láska, Thom Artway vyrazil točit do Itálie, Wohnout ukázali Miss Maringotku a Marta Jandová parafrázuje slavné filmy.

Láska – Jako já

Kytaristu Lásku svět zaznamenal jako kytaristu kapely Ovoce, ale po rozpadu kapely se rozhodl, že i on zkusí sólovou kariéru. V září 2018 přišel s novinkou Jako já, které se dotýká tématu závislostí a vychází o osobní zkušenosti, ne příliš pozitivní zkušenosti. Kytarista a zpěvák Václav Vaňura, kterému dnes už nikdo neřekne jinak než Láska, na sebe upozornil už druhým videoklipem. V klipu se objevila herečka Viktorie Čumpelíková a herec Jaromír Nosek. “Potřeboval jsem obsadit roli kamaráda „z mokré čtvrti“…a kdo jiný to může zahrát lépe než skvělý herec, který je vám navíc v reálu  přesně tímhle kamarádem?“ dodává s úsměvem Láska. Natáčení klipu předcházely poměrně dlouhé přípravy; například Láska si pro účely klipu nechal narůst delší vousy. „Víc jak měsíc jsem se kvůli tomu neholil…a už to nechci znovu podstoupit,“ uvádí s úsměvem hudebník. Režie klipu se ujal Radim Věžník.

 

Wohnout – Miss Maringotka

Kapela Wohnout i během kapelního volna nezahálí a zve fanoušky do své maringotky. Singl „Miss Maringotka“ ze stejnojmenné desky vznikal v lesích u Ústí nad Labem. „Natáčeli jsme na úžasném místě. Maringotky všeho druhu korespondovaly se skalnatou oázou plnou čerstvého sněhu. A byla zima. Naše role byly stanoveny přesně tak, jak to k nám sedí. Tedy tři zaprášené báby a Matěj drsnej švihák,“ popisuje natáčení Honza Homola. Tentokrát příběhový videoklip natočil opět Michal Skořepa, se kterým kapela poslední dobou ráda spolupracuje. Kromě členů kapely s do klipu dostala ještě jedna dáma – pražská burleska a malířka, která vystupuje pod jménem Therese Rosier. Kapela se za hudební nástroje vrátí na začátku března, kdy startuje jarní část turné k novému albu.

 Thom Artway – Can´t Wait

Třetí skladba z desku All I Know od Thoma Artwaye se jmenuje Can´t Wait a v režii Ondřeje Urbance vznikl na italské riviéře loni v létě. V prosluněných kulisách malebného přímořského městečka Thom Artway zjišťuje, že ho neustále sleduje neznámá fanynka, a dokonce si o každém jeho kroku pořizuje podrobný záznam. Dynamická skladba, pohybující se na pomezí indie popu až indie rocku, vypráví příběh mladíka, který pozve děvče na koncert její oblíbené kapely, a následně se potýká s nejistotou, zda dívka skutečně přijde. Pozitivně laděná písnička boduje za hranicemi naší republiky a začíná se prosazovat do rádií v dalších zemích Evropy. Produkce se ujal Thomův dvorní producent Lukáš Chromek. „Hlavní lokací pro natáčení se stala pobřežní oblast Cinque Terre na Italské riviéře, jde o uskupení pěti malebných vesniček a je to tady opravdu krásné,“ říká Thom a dodává: „Tohle místo má skvělou přímořskou atmosféru, lidé jsou přátelští a byla radost tady natáčet.

 

 

Marta Jandová – Milovat

Zpěvačka Marta Jandová má za sebou úspěšný rok; stihla narhát a vydat své první sólové album Barvy, odjet evropské turné s populární německou skupinou Die Happy a zúčastnit se televizního pořadu Česko Slovensko má talent v roli porotkyně. Nyní představuje nový videoklip. Klip k písni Milovat vznikl společným nápadem režiséra Tomáše Krejčího a Marty Jandové. Parafrázují v něm slavné milostné scény z kultovních filmů jako jsou Pretty Woman, Láska nebeská, Duch, Titanic a mnoho dalších. Ve vtipném, ale zejména smyslném a odvážném pojetí, jí hraje mileneckého partnera zpěvák Václav Noid Bárta. Ze začátku jsem vůbec nevěděla, koho se mám zeptat. Přece jenom to měl být někdo, s kým bych se nestyděla, kdo má smysl pro humor a s kým si rozumím. Herci ‚z katalogu‘ mi nedávali smysl. Pak jsem zkoušela s Vaškem projekt Rocksymphony a najednou mi to docvaklo. To je on. Jsme jako brácha a ségra. A ve videoklipu to funguje super,“ dodává ke vzniku klipu sama hlavní aktérka. Píseň Milovat z debutového alba Barvy představuje Martu Jandovou v poprockové poloze, která je jejímu srdci nejbližší.

Support Lesbiens – Ocean

V okouzlujícím prostředí barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce v Praze vznikal nový videoklip Support Lesbiens. Skupina ztvárnila myšlenku aktuálního singlu Ocean, který již začíná rezonovat v českých rádiích, prostřednictvím vzrušujících pohybů tanečního páru. V minimalisticky pojatém videoklipu režiséra Ondřeje Urbance se snoubí vášeň, umělecké cítění i čistá energie z hudby. Tanečníci Tess Lojkásková a Bret Blair se do svých rolí vžili s maximálním zápalem, výsledná emoce proto evokuje nekonečný oceán, který svou silou pohlcuje vše v okolí. Ladnost pohybů ústředního páru obzvlášť vyniká s využitím zpomalených záběrů. „Oceán vnímáme jako synonymum síly, pokory, vznešenosti i klidu. Všechny tyto atributy jsme se snažili promítnout do stejnojmenné skladby, jež je pro nás srdeční záležitostí,“ říká zpěvák Dušan Marko. Spolupráci s kapelou si pochvaluje také režisér Ondřej Urbanec, který pro ni natočil již třetí videoklip. „Nádherný prostor barokního sálu Colloredo-Mansfeldského paláce jsem měl už dlouho v oku, jelikož jsem se tam ženil. S tanečníky jsem spolupracoval už v minulosti, takže jsme měli od začátku jasnou představu, jak by choreografie měla vypadat. Se Supporty jsem na klipu pracoval už potřetí. Mám pokaždé radost, když se s klukama kreativně potkáme nad nějakým projektem,“ říká.