5 věcí, na které se letos na Rock for People těšit

0
11264
Rock for People odstartuje již za méně než měsíc.

Do zahájení Rock for People nezbývá ani měsíc. Mnozí se již těší, až sbalí stany a vyrazí směr Festivalpark Hradec Králové, kde se tato oblíbená akce bude od 3. až 5. července konat. Následujícími řádky bychom chtěli vytyčit pět věcí nebo spíše oblastí, které návštěvníkům dle naší zkušenosti zpříjemní pobyt na festivalu. I na pravidelné účastníky Rock for People však čeká několik novinek.

Kdo netřídí, nehraje

Aktuálně probíhá soutěž pro přihlášené kapely o to zahrát si na speciální REC-stagi – ze 374 přihlášek bylo vybráno nejlepších devět kapel, čtyři s nejvyšším počtem hlasů pak na REC.stage v rámci programu vystoupí. A proč se vlastně jedná o speciální scénu? Kdokoliv, kdo přijde do stánku Čistý festival třídit odpad, může využít možnosti předvést své vystoupení na připravených nástrojích. Technici pak vystoupení zaznamenají na disk, který si odvážlivci odnesou na památku jako suvenýr. Dobrý nápad, jak spojit ekologii a dát šanci neznámým kapelám či jen někomu, kdo se chce bavit.

Na REC.stage mají možnost si zahrát ti, kdo přijdou vytřídit odpad.
Na REC.stage mají možnost si zahrát ti, kdo přijdou vytřídit odpad.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej

Street Food Rocks je festivalem na festivalu, který návštěvníkům Rock for People představí kuchyně z celého světa, a tak se nemusíme bát, že nám nezbyde nic jiného, než spoléhat na zásoby z domova a párky v rohlíku. Ambasadorem festivalu je zakladatel Burgerfestu Zdeněk Střížek, burgery však nebudou to jediné, co si fanoušci dobrého jídla a muziky budou moci dopřát. RfP myslí i na alternativní způsoby stravování, na své si přijdou vegetariáni, vegani a lidé s alergií či nesnášenlivostí lepku. Klasikou bude Jack Daniels gril, přijede i Tommy’s food truck.

Tommy' food track.
Tommy’ food truck.

Není kemp jako kemp

V možnostech ubytování je Rock for People v českých festivalových luzích a hájích naprostou jedničkou. Stačí vám postavit svůj stan, hodit do něj věci a honem do areálu? Pak vám stačí standardní ubytování v kempu s možností využití TOI TOI a sprch na žetony. Trošičku si připlatí tací, co by chtěli v areálu keramické toalety, wi-fi připojení, energy pointy se zásuvkami či relax zónu s barem. Ubytování hotelového typu pak nabízí Tent Inn, kde vám stany půjčí a postaví RfP tým. Služby Tent hotelu jdou ještě dál a navíc myslí i na životní prostředí – spát můžete ve stanech z recyklovaných PET lahví či kartonovém stanu, který lze pokreslit. Fantazii se meze nekladou! Nejoriginálnější stan pak RfP odmění dvěma vstupenkami na příští ročník. Všechny možnosti ubytování naleznete zde.

Stan z recyklovaných PET lahví si dokonce budete moci koupit na místě i s vybavením.
Stan z recyklovaných PET lahví si dokonce budete moci koupit na místě i s vybavením.

Ne jen hudbou je člověk živ

Je libo silent disco, adrenalinové sporty,  táborák, posezení u plážového baru, live jukebox (doteď přemýšlíme, jak se pánové, kteří vám po vhození určitého finančního obnosu zahrají písničku na přání, do tak malého prostoru i s nástroji vejdou…) malování na zeď či relax v chill out zóně? RfP bude mít všechno a ještě víc! Nebudou chybět rok od roku populárnější místa pro nabíjení telefonů ani klasická cesta lemovaná tabulemi s historií festivalu, která sahá až do roku 1995.

Live Jukebox doporučujeme vyzkoušet. Měli byste ho nalézt v Lenovo zóně.
Live Jukebox doporučujeme vyzkoušet. Měli byste ho nalézt v Lenovo zóně.

K tanci i poslechu

Bez zmínky o line-upu v článku o lákadlech RfP to samozřejmě nejde. Ačkoliv se najdou i názory vyčítající festivalu recyklaci interpretů a přivážení kapel, jejichž vrcholné období bylo i víc než před deseti lety, pořadatelé se za letošní sestavu rozhodně nemusí stydět. Kromě žhavých jmen posledních pár let jako Royal Republic a The 1975, k nám zavítají legendy The Offspring či Massive Attack, populární Bullet for My Valentine, Enter Shikari nebo Five Finger Death Punch. Čest zahrát si na jednom z největších a nejúspěšnějších českých festivalů bude mít z tuzemské scény kapela Jelen, Lake Malawi či Thom Artway. První festivalový den dokonce proběhne i swingový večírek. Každou chvíli by navíc měl být zveřejněn kompletní harmonogram. Na ten prozatímní se podívejte tady.

Bullet for My Valentine si na festivalu zahráli už v roce 2011.
Bullet for My Valentine si na festivalu zahráli už v roce 2011.

 Foto: Petr Klapper a Jakub Deml