Benátská! odkrývá předběžný harmonogram. Tom Jones vystoupí v pátek, DragonForce zahrají v sobotu

0
722
Tom Jones je headlinerem letošní Benátské!

Do vypuknutí již tradičního festivalu Benátská!, který se koná libereckém Vesci, zbývá jen něco málo přes měsíc. I tentokrát se pořadatelé drží osvědčené strategie a přináší nám trojlístek zahraničních hvězd doplněný o tuzemské pěvecké legendy a matadory i mladé rockové, popové, ale i hiphopové interprety. Představí se i kapely, které se na festival dostaly díky soutěžím.

Čtvrtek na Benátské! rozehřeje Večírek pro nedočkavé, program začne až v podvečer. Návštěvníci se budou moci těšit na kapelu Abraxas, která letos slaví čtyřicet let na scéně, Brutus nebo Jaksi Taksi. Tím největším lákadlem je však koncert z muzikálu Jesus Christ Superstar v nastudování Hudebního divadla v Karlíně, které navazuje na inscenace v pražském divadle Spirála, kde se Jesus Christ Superstar v devadesátých letech hrál. Na Benátské! se ke Kamilovi Střihavkovi přidají někteří zpěváci z původního nastudování. Nebude mezi nimi chybět Dan Bárta v roli Jidáše nebo Jindřich Vobořil jako velekněz Annáš. Naopak Heroda ztvární Jiří Korn, který v původní inscenaci nehrál, stejně jako Piláta Václav NOID Bárta.

V pátek se již festival rozjede naplno a nabídne svůj obvyklý mix českých a slovenských interpretů všech věkových kategorií. Na hlavní stagi zahraje především skladby z aktuální desky Sirkama Sabina Křováková, oblíbení Pipes and Pints, Olympic či Horkýžeslíže. Největší hvězda však ovládne main stage v osm hodin večer. Tom Jones si právě užívá letního turné a jeho koncertní zastávky jsou hodnoceny výborně fanoušky i kritiky, je tedy na co se těšit.

Sobotní ČT Stage bude patřit především mladým hvězdám tuzemské scény, nebudou chybět písničkáři Pavel Callta, Thom Artway a čím dál tím oblíbenější Voxel. Doplní je liberecký čtyřlístek Sebastian, ATMO music, Lipo a Paulie Garand s hosty. Nebude chybět ani populární duo Slza a jeho dvorní textař Xindl X s kapelou. Ze stálic se mohou návštěvníci těšit na šumperské O5 a Radeček, UDG a Eddie Stoilow.

Poslední festivalový den vystoupí na main stage headlineři DragonForce a hned po nich legendární Michael Schenker ze Scorpions, který letošní léto vystoupí jen na třech velkých festivalech – včetně Benátské ještě na open-airech ve Švédsku a Španělsku. Organizátoři avizují průřez hudební tvorbou, takže návštěvníky neminou skladby Michael Schenker Group, UDO či hity samotných Scorpions. Dragonforce se v České republice objevili na začátku minulého roku, kdy se u nás zastavili v rámci turné s Epicou, kde předvedli svůj svižný power metal a jejich zpěvák Mark Hudson neuvěřitelný hlasový rozsah (o koncertu jsme psali zde). Určitě nebudou chybět písně z aktuální desky Maximum Overload.

Na Skutečnou ligu stage si najdou cestu zejména lidé, kteří rádi objevují novou hudbu či mladé kapely. Ze čtvrtečního programu zmiňme “kancelářské krysy” Simple Muffin, kteří vás pobaví svým mixem funku, rocku a taneční hudby, metalovou formaci Eponine nebo alternativní Stand Back 20 Feet s charismatickou zpěvačkou v čele. Přijede i symphonic rocková kapela Symphobia z Nitry, která svou muzikou potěší fanoušky takových uskupení, jako jsou Within Temptation nebo Nightwish. To ostatně potvrzuje i jejich účast na festivalu Masters of Rock. Na Skutečné lize stage vystoupí i kníže pornofolku Záviš nebo oblíbená kapela Totální nasazení.

Festival Benátská!, který je jedním z největších u nás, se koná v libereckém Vesci od 28. do 31. července. Do konce června je možné zakoupit celofestivalové vstupenky za 1390 Kč, 1. července se cena zvýší. Všechny kategorie vstupného naleznete zde. Předběžný harmonogram naleznete na oficiálních stránkách akce, aktuální informace pak na Facebooku festivalu.

Foto: tomjones.com