Munroe: Mystika a tajemství mají u kapely pevné místo

0
1367
Munroe

V loňském roce představili svůj debutový singl Z čistého nebe a teď si pro fanoušky připravili další temný videoklip k písni Večírek. Duo Munroe, zpěvák a textař Jan Kunze a kytarista Vladimír Jaške, sází na mystično, tajemno, temno a černobílou atmosféru. I tu vdechli do aktuálního videoklipu, který nyní představují. 

Videoklip Večírek navazuje na úspěšný singl Z čistého nebe z minulého roku. Podle zpěváka Jana Kunzeho byl jasnou volbou na pokračování, přestože se svým parťákem Vladimírem Jaškem uvažovali i o jiné písni. “Chtěli jsme tentokrát představit rockovější píseň. I když Z čistého nebe nebo Loupežník jsou jemnější, tahle tribální temná rocková stránka je naší důležitou součástí. Ostatně kdo někdy navštívil náš koncert, ví, že to bývá slušná divočina,” vysvětluje výběr Jan Kunze. Koncerty tohohle temného dua nejsou ovšem ničím obvyklým. Kapela si vystoupení vybírá, jedním z nich je i hudební akce časopisu Headliner 4. června v Malostranské besedě. Vystoupí zde společně s Nano a Jiřím Burianem. “Koncertujeme rádi, ale rozhodně nemáme v plánu strávit zbytek života na nekonečné šňůře koncertů. Život nabízí i spoustu jiných skvělých věcí než jen hudbu. V létě koncerty nemáme právě kvůli tak úžasné věci jako je cestování po světě. Nicméně na podzim chystáme společnou šňůru se Smrtislavem,” prozrazuje plány zpěvák.

Munroe si zakládají na tom, že jsou spíše kreativní duo než kapela a veškeré tvůrčí činnosti podnikají dohromady. Výjimkou není ani videoklip k Večírku, jak popisuje Jan Kunze. “Režie je společná práce Munroe. Kameru obstaral Vladimír a šikovný brněnský kameraman Petr Hegyi. Scénář je z mé hlavy. Produkce a vůbec všechno kolem Munroe je v rovině DIY.” Pochvaluje si i natáčení, přestože se videoklip tvořil v zimě. “Celé natáčení byla jedna velká přátelská pohoda. Všichni, kdo se na videoklipu podíleli, jsou naši kamarádi a zaslouží si náš velký dík, protože se točilo v zimních měsících a oni v tom lese dost mrzli. Nicméně dílo se podařilo a už navždy zůstane mezi námi jako společná energie a čas, který jsme spolu prožili.”

Večírek ukazuje Munroe v jejich dekadentním světě. Ve videoklipu vystupují všichni v maskách, což značí určitou tajemnost. “Je to slupka, pod kterou se něco skrývá, a ty přesně nevíš co, teprve to musíš objevit. Ostatně i na normálních večírcích se seznamujeme s lidmi, které neznáme, a vůbec nevíme, jakou společenskou masku nosí a jací doopravdy jsou. To vše odkrýváme postupně. Někdy objevíme dívku našeho života, jindy člověka, se kterým už nemáme chuť se nikdy potkat.” Nejen masky ale dotváří styl kapely. Munroe sází hlavně na mystičnost a tajemství, které má u téhle dvojky pevné místo, stejně tak jako černobílé pojetí videoklipů. “Tahle kapela si nečiní nárok na dobývání prvních příček hitparád přeprodukovanými songy. Munroe je od začátku o hledání a cestě,” uzavírá Jan Kunze.

 

 

Foto: Barbora Turková