Rock for People odtajnil další vlnu jmen

0
403
Na letošním Rock for People se objeví The Kooks. Těšíte se? zdroj: RfP

Rock for People vypustil do světa další jména, na která se mohou fanoušci hradeckého hudebního festivalu těšit. Spolu s tím také zahájil předprodej jednodenních vstupenek.

Znáte britské Marmozets? Jedná se údajně o to nejlepší, co současná britská scéna v alternative rocku nabízí a svou přítomností nás měli potěšit už loni. Pak ale zrušili celé své evropské turné a nám nezbylo nic jiného než zklamání a pláč. Rok se s rokem sešel a Marmozets jsou opět na programu dne. Svět se vrátil do normálu a naše srdce opět plesají. Ptáčci navíc štěbetají, že k nám kluci a holka z Marmozets vezou i nějaké ty novinky.

Že mají organizátoři pro anglickou hudební scénu trochu slabost naznačují i další zatím odtajněná jména. Radost tak budou mít bezesporu  všichni řádní fanoušci indie rocku. Do hradeckého festival parku totiž zavítají angličtí The Kooks, kteří obohacují ostrovní hudební scénu o své pecky už od roku 2006. Spolu s nimi na festivalu vystoupí také nominacemi na Brit Awards, Mercury Prize a NME ověnčená partička z Menchesteru Blossoms. A že je o co stát svědčí i jejich úspěchy na fesťácích jako jsou Coachella v Kalifornii, chicágská Lollapalooza, belgický Rock Werchter nebo legendární Glastonbury.

Na své si přijdou i fanoušci tvrdší muziky. Na festivalu se objeví totiž američtí Stick To Your Guns. zdroj: RfP

Organizátoři však mysleli i na fanoušky ostřejších žánrů. Do Hradce tak zamíří i několik prvotřídních hardrocových kapel. Těšit se tak můžeme na progressmetalovou kanadskou kapelu ONI. Tahle partička se dostala do hledáčku širšího publika loni poté, co si odjela evropské turné s výrazně známějšími Children of Bodom. Chybět nebudou ani Stick To Your Guns a Stray From The Path.

Mezi další nově oznámené kapely patří také britští Valeras či extravagantní francouzský rapper a beatmaker KillASon. Po dvou letech se také na festival vrátí poměrně specifičtí Ho99o9 (čteme Horror).

A co tuzemská scéna? Není to tak dávno, co organizátoři oznámili účast navrácené Gaia Mesiaha. K nim se přidají také Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa nebo Tři sestry.

K lístkům

Vstupenky najdete i letos na oficiálních stránkách Rock for People. Od 12. února je navíc spuštěn předprodej jednodenních vstupenek. A stejně jako každý rok, i letos platí zvýhodněný nákup celofestivalových pasů v různých časových obdobích. To aktuální platí do konce března za 1750 Kč. Tak šup šup.