Film Největší showman je pro všechny milovníky romantických muzikálů

0
2196

Když o něčem řeknete, že je to romantický muzikál, může to znít jako urážka. V případě filmu Největší showman, kde září herec Hugh Jackman, tomu tak ale rozhodně není, ba právě naopak. Snímek, který měl premiéru na konci prosince, si drží všechny nutné předpoklady k tomu, aby se z něj stal druhý La La Land. 

Snímek Největší showman je o vizionáři Phineasovi Taylorovi Barnumovi (Hugh Jackman), jenž se rozhodne, že zajistí svou ženu Charity (Michelle Williams) a dvě dcery tím, že bude lidi šokovat. Protože většinu svého života strávil v chudobě, chce své ženě, která pochází z bohaté rodiny, dopřát život, který jí slíbil. Založí muzeum kuriozit, které je ze začátku propadákem, až poté, co do něj Barnuman povolá ty nejdivnější lidi z města, se stane hitem. Barnum vytvoří show s vousatou zpěvačkou, nejsilnějšími, nejmenšími i největšími muži, žongléry, akrobaty a navzdory předsudkům a kritice mají jeho představení úspěch.

Principál dokáže přemluvit i nafoukaného kluka z bohaté rodiny (Zac Efron) a pomocí nevídané reklamní kampaně, která mu vyslouží označení “princ humbuků”, se jeho jméno stává synonymem reklamy, jež tu do té doby ještě nebyla. Barnum ale nemá pořád dost, a když se rozhodně, že představí newyorské smetánce talentovanou zpěvačku z Evropy Jane (Rebecca Ferguson), ukáže se, že není všechno zlato, co se třpytí, a že ti nejvěrnější se neopouštějí za žádných okolností.

Co si budeme povídat, tento typ filmu rozhodně není aspirantem na Oscara, přestože Hugh Jackman odehraje svůj part na sto procent. Už od dob Bídníků víme, že umí kombinovat zpěv a herectví, a i zde dokázal, proč ho režiséři rádi obsazují do podobných rolí. Když se k tomu ještě přidá dojemná historka z natáčení o tom, jak měl při jedné písni zakázáno zpívat, protože byl po operaci, ale on to nevydržel, a přesto se rozezpíval, čímž rozbrečel většinu štábu, je vše ideálně hollywoodské.

Největší showman tak stojí především na Jackmanovi, přestože ani ostatní výkony nejsou zanedbatelné, a to především ty pěvecké. Dominují i Rebecca Ferguson, Michelle Williams, Zendaya či Keala Settle a celkově hudba je ve filmu opravdu precizní. Písní není mnoho, naopak tak akorát, a vždy vyjádří tu pravou atmosféru filmu. Bez hudby by byl film poloviční.

Jako celek působí film vyrovnaně, přestože jsou v něm scény, které jsou příliš natahovány a zbytečně zdlouhavé. Mohlo by se zdát, že The Greatest Showman je jen další hollywoodský muzikál, který je vlastně o ničem, ale ono to občas není na škodu. Každý má občas náladu jen tak si oddechnout a nic neřešit, a tenhle film je k tomu ideální doplňkem. Třeba jednou spojení romantický muzikál nebude bráno hanlivě.

Foto: archiv filmu