Klipové novinky: Se Slzou zpět do školy, s Vesnou do přírody.

0
315
SLZA

Léto je ve svém prostředku a muzikanti jsou ve většině případů na festivalech. To ale neznamená, že by nemohli vydávat nové videoklipy. Kapela Slza zavzpomíná na první školní dny, TH!S vzdají poctu legendě Lemmymu a Vesna zase složila písničku pro všechny, kdo se nebojí překonat své hranice.

MadSkill, Adam Mišík, Sensey – Sixteen

Přestože Adam Mišík a Sensey působí v odlišném hudebním žánru, spojili se v novém singlu Sixteen. Dohromady je dal producent MadSkill a společně s písní vznikl i fresh videoklip. „S nabídkou spolupráce za mnou přišel Sensey, se kterým jsem v minulosti již mnohokrát spolupracoval, třeba na songu Bumblebee. Představil mi Adama a navrhli mi možnost vytvoření společného songu. Tento nápad mě ihned nadchl. Adam mi dal poslechnout pár nahrávek a nastínil tématiku songu,“ přibližuje vznik MadSkill. Inspirací pro vznik byly první lásky, který jako teenger prožíval.

 

Slza – Nové obzory

Petr Lexa a Lukáš Bundil zavzpomínali na dobu dětství a dospívání. Toto téma promítli i do nejnovějšího klipu k písni Nové obzory. Ten natočili v dětském pokojíčku, který kamera snímala nezvykle od stropu. V rámci videoklipu sledujeme postavu Martina, kterého ztvárnil Petr Lexa od jeho narození až po 26 narozeniny, kdy dokončuje vysokou školu a stěhuje se. „Všichni herci byli vybráni na základě mých fotek z dětství a podobnost byla neuvěřitelná, chvílemi jsme měl pocit, že cestuji v čase,“ směje se Petr. Píseň vznikla k projektu Nalaď se na školu a je první spoluprací skupiny Slza a anglického producenta Olivera Somema.


Vesna – Kytička

Dívčí kapela Vesna přicházi s dechberoucím videoklipem Kytička, na němž spolupracovala s tanečníky z uskupení diVize. Klip je vlašťovkou debutové desky Pátá bohyně, která vyjde na podzim. Text i hudbu napsala frontmanka Patrcie, o produkcise postaral an Steinsdörfer, kteréhou fanoušci znají z kapely Chinaski. Klip se natáčel v Adršpašských skalách a ukazuje přírodní krásy české krajiny. Natáčení probíhalo dva dny a podílelo se na něm více než 30 lidí z šesti různých zemí. “Kytička je píseň o těch, kteří se rozhodli překonat své hranice. Je o tom nebát se vykročit do neznáma a jít svou vlastní cestou,” přibližuje píseň Patricie. Vesna pracuje na debutové desce, křest proběhne 21. listopadu. Křest bude mimo jiné i oslava 100 let od založení Československa.

 

 

TH!S – Lemmy

Kapela TH!S představila před létem druhý videoklip z debutové desky We are TH!S, na kterém spolupracovala s Ewou Farnou. Režie se ujal Vojta Kotek, který je zároveň i baskytaristou kapely. “Písničku jsme napsali na počest tomuhle rokenrolovýmu princi ještě za jeho života, ale pravděpodobně ji i tak nikdy neslyšel. O obrazovém ztvárnění jsem přemýšlel dlouho a hodně dlouho jsem si klip nedovedl vůbec představit. Jak udělat klip k písničce o Lemmym bez Lemmyho? Až těsně s blížícím se termínem natáčení mě napadl klíč, jak ke klipu přistoupí,” vysvětluje Kotek.

Na konci našeho prvního klipu k písni Dance! vystupujeme v převlecích za slavné muzikanty. Tehdy vznikl i nápad s Ewou Farnou. Když jsem si totiž v kostýmu Slashe sundal klobouk a zůstala mi na hlavě kudrnatá paruka, všimli si kluci z kapely, že nápadně připomínám jednoho muže, který je Ewě velmi blízký. Rozhodl jsem se tuto myšlenku využít a dotáhnout. Oslovili jsme Ewu a ona projevila skvělý smysl pro humor. Je to velká profesionálka a strašně fajn holka! Náš zpěvák Honza Melíšek ztvárnil prince Lemmyho, na kytaristu Ondru Vyorala a bubeníka Pepu Černého vyšly role Lemmyho bodyguardů. Velkou pomocí nám byli i naši fanoušci, kteří v klipu sehráli dělníky a Lemmyho poddané,” dodal režisér, herec a baskytarista v jedné osobě.