Nejočekávanější filmové trháky roku 2019: Avengers, Lví Král, Toy Story

0
884

Do kin míří desítky filmů. Některé by raději ani neměly vzniknout, natož aby chtěly od diváka peníze. Ale naštěstí je většina těch, jež stojí za zmínku. Máme pro vás několik filmových tipů rozdělené podle toho, který měsíc jdou do našich českých kin.

Leden

Se začátkem nového roku se do kin opět začíná valit pěkná dávka filmů. Odstartuje to Robin Hood, kde se v roli Hooda představí Taron Egerton a parťáky mu budou dělat mimo jiné Jamie Dornan či Jamie Foxx. Dorazí i oceňovaná Favoritka s Emmou Stone a Rachel Weisz. Za české zástupce to bude film Cena za štěstí v hlavních rolí s Ivanou Chýlkovou, Vandou Hyberovou nebo Tomášem Hanákem. Následuje komedie Ženy v běhu se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou nebo Jenofénou Bokovou. Jiří Dvořák, vítěz poslední řady Stardance, se objeví v dramatu Narušitel společně s Veronikou Arichtevou nebo Pavlem Neškudlou.

Únor

Druhý měsíc v roce je klasicky zasvěcen předávání filmových cen. V České republice to budou Ceny české filmové kritiky, v zahraničí to završí Oscaři. Do kin se dostane druhý film Jiřího Mádla Na střeše, kde si hlavní roli zahrál Alois Švehlík. Jaromír Hanzlík se ukáže jako scénárista a herec ve filmu Léto s gentlemanem, kde se objeví po boku Aleny Antalové. Ve světě to bude měsíc ve znamení animovaných filmů. Děti se mohou těšit na Jak vycvičit draka 3 nebo The Lego Movie 2. Odehraje se i souboj Marie skotské a královny Alžběty, která ji nechala za velezradu popravit. Film Marie, královna skotská je velmi očekávaným.

Březen

Třetí měsíc je na filmy trochu chudší, ale zase bude zavedena pozornost na filmové ceny a festivaly. Odehraje se Český lev, Febiofest a Jeden svět. Do kin vstoupí z českých zástupců očekávaný Skleněný pokoj a LOVEní. Ve světě se dočkají fanoušci Marvelu. Komiksový gigant jim naservíruje film Capitain Marvel a pohádkový příběh Dumbo.

Duben

V dubnu se konečně už dočkají ti, kdo s nadšením očekávají další část Avengers. Díl s názvem Endgame je velmi očekávaný. Kromě nich se dočkají i další milovníci komiksů. Do kin vtrhne SHAZAM! i Hellboy. Z domácích titulů se na plátně kin představí Iva Janžurová ve snímku Teroristka a dokument Trabantem tam a zpět.

Květen

Začátek května bude věnovaný Detektivovi Pikachu, následuje Aladin nebo John Wick 3 s Keanu Reevesem. Brad Pitt se představí ve sci-fi Ad Astra a vypadá to, že letošní rok bude opravdu bohatý pro herce Tarona Egertona. Ten se kromě Robina Hooda ukáže i ve filmu Rocketman, kde si zahraje Eltona Johna.

Červen

Šestý měsíc je ve znamení pokračování. Představí se Godzilla II Král monster, X Man: Dark Phoenix, Muži v černém: Globální hrozba nebo animovaný Tajný život mazlíčků. Chystá se i hudební komedie, která je zatím bez jména a mají na svědomí Danny Boyle a a Richard Curtis, kteří patří ke klasikám romantického žánru.

Červenec

Čím více se vzdalujeme od začátku roku, tím méně známe filmů, které se letos dostanou do kin. Jisté ale je, že v Karlových Varech opět začne filmový festival. Kdo poctí Českou republiku svou návštěvou a jaké filmy se na festivalu představí, je ale ještě záhadou. V kinech se můžeme těšit na snad milionté pokračování Spider-Mana, tentokrát s názvem Daleko od domova. Disney pokračuje s remacích svých slavných pohádek, tentokrát přijde se svou největší peckou. Filmový Lví Král patří k těm nejočekávanějším filmům.

Srpen

Ani srpen nebude patři velkofilmům. Se svou novinkou Tenkrát v Hollywoodu přijde Quentin Tarantino a studio Disney přijde s další novinkou, tentokrát s nesmrtelné¨ým Toy Story. Pro fanoušky trochu drsnějších filmů jsou přichystáni Noví mutanti. Z českých projektů se můžeme těšit na snímky Hodinářův učeň nebo Přes prsty.

Září

Hned začátek nového školního roku vtrhne na plátna kin pokračování hororu TO, kde nám hlavní hrdinové trochu dospěli. Do kin se dostane i přepis legendárního seriálu Panství Dowton. Ani české projekty se nenechali zahanbit. Václav Marhoul přijde s novinkou Nabarvené ptáče a ve filmu Národní třída se zase ukáže Hynek Čermák.

Říjen

V říjnu se můžeme z českých projektů těšit na Pražské origie či Poslední aristokratku, úspěšnou knižní sérii, kterou si zamilovaly desítky čtenářů. Svět se může pyšnit další verzí Jokera, tentokrát se v titulní roli představí Joaquin Phoenix. A pokračujeme opět v pokračování. Tentokrát s Ovečkou Shaun 2: Farmageddon a Zombieland 2. Fanoušci mluvících “věcí” Angry Birds se mohou těšit na další pokračování s názvem Angry Birds ve filmu 3. Režisérka Elizabeth Banks měla potřebaü oživit Charlieho Andílky, které si nově zahrají například Kristen Stewart, Naomi Scott nebo právě Elizabeth Banks.

Listopad

O filmovou nadílku nepřijdeme zkrátka ani v listopadu. Říká se, že do třetice všeho dobrého, proto se opět můžeme těšit na Kingsman 3. Tentokrát se ale nedočkáme Tarona Egertona v roli Eggsy. Půjde totiž o prequel před předchozími díly a děj se bude odehrávat v průběhu první světové války. Přijde už šestý díl Terminátora a adventní čas nám přiblíží česká pohádka Vánoce na draka. A dočkáme se i druhého dílu pohádky Frozen, jejíž první díl slavil ohromný úspěch.

Prosinec

Prosinec bude ve znamení vánočních pohádek, o kterých zatím naštěstí ještě nemáme zprávy. Co je jisté je to, že se dočkáme další epizody Star Wars: Epizoda IX. Snad se konečně dočkáme opravdu dobré české pohádky, na kterou se budeme těšit stejně jako na Anděla Páně nebo na S čerty nejsou žerty.