Putovní festival Hrady.cz se přesune na Švihov. Chybět nebudou Mandrage či MIG 21

0
464
Xindl X vystoupí na Švihově

Ani poslední červencový víkend se fanoušci neochudí o další zastávku putovního festivalu České hrady. Tentokrát se festival a intepreti přesouvají z Kunětické hory na Švihov. Chybět opět nebudou Mandrage, Vladimír 518, Smrtislav či Lucie Bílá a Arakain.

Brány areálu hradu Švihov se opět otevřou už v pátek, kdy se fanoušci mohou těšit na Richarda Müllera, který se na festival vrací po dlouhých dvanácti letech. V pátek, kdy se areál otevře v 16 hodin se mohou návštěvníci těšit ještě na Vypsanou fixu a Horkýže Slíže, trochu ostrých kytar ještě nikdy nikomu neublížilo. Těšit se mohou i na Vladimíra 518, Smrtislava či Rybičky 48, kteří se prostřídají na dvou pódiích.

V sobotu se fanoušci hradní tour dočkají zcela poprvé spojení Arakain a Lucie Bílé, který patří mezi ty nejočekávanější koncerty celého festivalu.  Ti se na stage objeví od 16 hodin. “Hrady CZ mají úžasnou atmosféru a mě těší, že si zde mohu zazpívat s Arakainem. Je to moje první muzikantská láska, jsem s nimi velmi šťastná a navzájem se hodně inspirujeme,” svěřila se zpěvačka. Sobotní program obohatí ještě Xindl X, Mandrage, MIG 21, Anna K., Wohnout, No Name, Portless nebo Sto zvířat. Na své si ale přijdou i fanoušci slovenského hip hopu, především tedy Majk Spirita + H16.

Atmosféra na hradě Švihov
Atmosféra na hradě Švihov

Kdo by si od hudby chtěl trochu odpočinout, může vyrazit na poznání hradu, kam jim platí festivalová vstupenka. I letos se návštěvnici mohou zapojit do festivalové fotosoutěže. Stačí vyfotit hezkou fotku z festivalu a porota následně vybere hned čtyři vítěze. Návštěvníci mohou využít i VIP kempy, které jsou oplocené, zabezpečené, hlídané a s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilů, nákupu potravin a nápojů, sprchy s teplou vodou a sociálním zařízením.

 

Foto: archiv festivalu