Top 10 letních kino tipů

0
1933
Photo © Universal Pictures

Zatímco jaro bylo v kinech spíše okurkovou sezónou, příchod léta se chystá sklízet šťavnatou úrodu. Filmová plátna se totiž třesou pod tíhou těch nejzralejších filmových plodů. My jsme pro vás vybrali ty nejslibnější a nejzajímavější. Věříme, že si vyberete své favority, a pokud jste alespoň trochu jako my, nebudete vědět, na co zajít dříve.

ČERVEN
Mimoni/Minions

Žlutí drobečci z komedie Já, padouch chystají útok na filmová plátna. Konečně dostali prostor jako hlavní postavy a přicházejí s dobrodružným příběhem. Dozvíme se něco o historii Mimoňů a jejich zvycích. Chybět nebude ani “kriminální” zápletka se spoustou legrace. Mimoni budou dokonce muset zachraňovat nejen královské klenoty před krádeží, ale dokonce i svůj vlastní druh před záhubou. Tenhle vychechtaný animák si rozhodně nesmíte nechat ujít!

V kinech od 25. 6.
Trailer: Totalfilm.cz


ČERVENEC
Méďa 2/Ted 2

V prvním díle Méďa předvedl, že i když je postavou z plyše, nebrání mu to v mluvení, požívání omamných látek, souloží s vyvinutýma blondýnama či sňatku. Ale co se stane, když zatouží po vlastním potomkovi? Rozhodne se pro umělé oplodnění svojí partnerky. Odstartuje tak martyrium, ve kterém se snaží získat potřebné sperma. To ale není jediný problém. Úředně totiž stvoření z plyše nemá na potomka nárok. Tím se ale Méďa nedá zastavit…

V kinech od 2.7.
Trailer: Totalfilm.cz

Terminátor: Genisys

Po Soudném dni zbyla na planetě jen polovina lidstva. Kdo přežil, snaží se vzdorovat počítačovému systému Skynet. John Connor proti němu zformoval hnutí odporu, což pro Skynet představuje kritickou hrozbu. Vyšle proto do minulosti Terminátora, který má sprovodit ze světa Connorovu matku. Rebelové nezahálí a teleportují za ním vojáka, který má Connorovu matku naopak chránit. Jenže co když jí jeden terminátor už pár let stojí po boku? Skynet musí přitvrdit…

V kinech od 9.7.
Trailer: Totalfilm.cz

Ant-Man

Ve zfilmovaných komiksech jsme mohli vidět chlápka s kladivem, s nerozbitným štítem, s adamantiovými drápy, s laserem místo očí, miliardáře v kovovém obleku i týpka, co zezelená a ztratí příčetnost. Ale co podvodníček, který se dokáže zmenšit do mravenčích rozměrů a znásobit svoji sílu? Takový je Ant-Man slibující nevídanou podívanou. Hlavní role se chopil Paul Rudd, kterého nejspíš znáte ze seriálu Přátelé. Herecky ho doprovází i další známá jména jako Michael Douglas či Evangeline Lilly. Při tomhle filmu rozhodně pocítíte mravenčení po celém těle!

V kinech od 16.7.
Trailer: Totalfilm.cz

Mission Impossible: Národ grázlů/Mission: Impossible – Rogue Nation

Opět tu máme Toma Cruise coby Ethana Hunta – šéfa tajné vládní služby IMF. Tentokrát ho ženou státní úředníci před soud. K tomu se o slovo hlásí mýtická organizace Syndikát se svými teroristickými útoky, takže o zábavu není nouze. Film je plný akce, výbuchů, vtipných hlášek, zběhlých tajných agentů a nedůvěry vůči krásné britské agentce, která to dost možná hraje na obě strany. Kromě Toma Cruise v hlavních rolích uvidíme i Jeremyho Rennera (Hawkey v Avengers), Simona Pegga (Star Trek) či Aleca Baldwina.

V kinech od 30.7.
Trailer: Paramount Pictures International

Srpen
Fantastická čtyřka/The Fantastic Four

V minulosti jsme vás informovali, že se natáčí nová Fantastická čtyřka a konečně přichází i do kin. A o čem to bude? Čtyři úspěšní vědci po incidentu ve vesmíru získají zvláštní schopnosti. Svět má v úmyslu ovládnout sobecký tyran, a tak se čtveřice se svým novým nadáním musí naučit nejen žít, ale využívat ho i v boji. Po neúspěšné Fantastické čtyřce od Tima Storyho jsme na tuto verzi od Joshe Tranka  velmi zvědaví.

V kinech od 13.8.
Trailer: CinemArtCZ

Nesmrtelný/Self/less

Oscarový Ben Kingsley je průmyslový magnát ovládající svět mocenskými hrami. Život mu ale naruší odcizení se s vlastní dcerou a tak jediný, kdo mu v životě zbyl, je celoživotní pravá ruka a přítel Martin. Do toho zasáhne i diagnóza nevyléčitelné rakoviny a jeho svět se zhroutí. Rozhodne se podstoupit zvrácený lékařský zákrok, který by mohl zachovat jeho život. Ale co když to znamená prožít ho v těle někoho jiného?

V kinech od 6.8.
Trailer: Totalfilm.cz

Pixely/Pixels

V tomhle příběhu vás čeká tak trochu jiná skvadra hrdinů. Přeneste se do dětství, kdy jste ujížděli na hraní retro videoher. Pacman, Centipede i Donkey Kong ožívají v tomto prapodivném dobrodružství. Mimozemšťané, kteří si špatně vyložili vzkaz z vesmíru napadnou Zemi. Její osud mohou spasit jen skuteční znalci videoher, což jsou zároveň zvláštní podivíni.

V kinech od 13.8.
Trailer: Totalfilm.cz

Září
Labyrint: Zkouška ohněm/Maze Runner: Scorch Trials

Další zfilmovaný díl Labyrintu je tu! Tentokrát hlavní hrdina se svými přáteli musí čelit dosud největší výzvě: najít údaje o tajemné a mocné organizaci W.C.K.D. Při svém pátrání se všichni ocitnou ve Spáleništi, nehostinné krajině plné záludných nástrah. Podaří se jim přežít a dostat potřebné informace?

V kinech od 17.9.
Trailer
: CinemArtCZ

 

Pawn Sacrifice

Znáte legendárního šachového velmistra Bobbyho Fischera? A znáte jeho životní příběh? Tento film vás vtáhne do Bobbyho dětství, kdy vyrůstal jako zázračné dítě, i do jeho dospělosti. Nechybí ani část o utkání na šachovém mistrovství světa v roce 1972, tedy v období studené války. Tehdy z něj média udělala nevídanou senzaci a Bobbyho vítězství interpretovala jako vítězství USA nad Sovětským svazem. Příběh v sobě navíc zrcadlí stírání hranic mezi genialitou a šílenstvím.

V kinech od 17.9.
Trailer: MOVIECLIPS Trailers