S Culture Times na Benátskou! Soutěžíme o 2 lístky na festival

0
1089

Helloween, Village People a víc než slušný výběr z české a slovenské hudební scény, to nabídne letošní Benátská! Na festival, který se prezentuje jako rodinný a každoročně láká na minimálně jednoho zahraničního headlinera, se můžete díky Culture Times dostat i vy a zapsat si tak rozmezí 23. a 26. července velkými písmeny do diáře.

Historie Benátské noci sahá až do roku 1993 a za tu dobu se vyprofilovala jako akce pro všechny věkové kategorie, které si chtějí užít letní dny s přáteli či rodinou za zvuku české i zahraniční hudby. Festival k nám za tu dobu přivedl takové hvězdy jako Scorpions, HIM, Suzi Quatro, Dream Theater, Tarju Turunen či Bryana Adamse. Letos do Vesce u Liberce zavítají s novou deskou německé power-metalové legendy Helloween. Aktuální album My God-Given Right je v Česku momentálně na 8. pozici v žebříčku prodejnosti, což jen dokazuje, že Benátská! rozhodně s headlinerem nešlápla vedle.

Helloween budou sekundovat Village People. Tato americká kapela, mající dokonce hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy, do České republiky přijede vůbec poprvé. „Při výběru dalšího zahraničního headlinera jsme kladli důraz na to, aby byl ze zcela jiného stylového spektra než Helloween, a aby jeho písničky lidé znali. Village People nám přišli jako skvělá volba. Jednak nikdy nehráli v Česku a navíc jejich singly Macho Man, Can’t Stop the Music, Go West, In the Navy, Sex Over a Phone a samozřejmě Y.M.C.A. už někdy slyšel snad každý,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez.

Českou a slovenskou scénu budou reprezentovat interpreti několika generací, takže si vybere každý. Namátkou Chinaski, David Koller, Arakain s Lucií Bílou, Aneta Langerová, Koblížci, Václav Neckář, The Snuff, Jelen či No Name. Nebudou chybět ani mladé kapely, které se předvedou na stagi Skutečné ligy.

Kromě hudebních vystoupení je pro návštěvníky samozřejmě připraven i doprovodný program včetně festivalového táboru pro děti, který na českých festivalech zatím nemá obdoby. Pro děti je během konání akce připraven tábor s hrami, výlety či výtvarnými soutěžemi tak, aby si rodiče mohli užít festival bez starostí o své ratolesti.


Jak už jsme avizovali v titulku, pro jednoho z vás máme 2 vstupenky na celý festival Benátská! Co pro to musíte udělat?

  1. Lajknout FB stránku Culture Times i samotného festivalu.
  2. Napsat nám do 10. 7. 2015 na e-mail redakce@culture-times.cz správnou odpověď na otázku: Která kapela na Benátské ještě nevystoupila, ačkoliv je to velké přání pořadatelů?

     a) Scorpions

     b) Metallica

     c) HIM

3. Nezapomeňte k správné odpovědi připsat vaše jméno a adresu.

Výherce bude vylosován náhodně a po skončení soutěže, tj. 11. 7. 2015, kontaktován na e-mailovou adresu, ze které přišla odpověď. Hodně štěstí!