Druhý festivalový den Rock for People přinesl rockovou nálož

0
995
Bullet For My Valentine.

Festival Rock for People se přehoupl do svého druhého dne. Pondělní program byl ve znamení osvědčených kapel i nadějných tváří světové i české scény. Hlavním tahákem byli bezesporu The Offspring, kteří přilákali dvojnásobný počet diváků než ostatní headlineři.

Možnost dostat se do povědomí většího počtu diváků se naskytla mnoha talentům české scény – Thomu Artwayovi, který je snad nejčastěji vystupujícím na celém Rock for People, I Love You Honey Bunny, From Our Hands, No Distance Paradise, Donnie Darko či We On The Moon.  O své nepřišli ale ani fanoušci stálic tuzemské a slovenské scény. Vystoupili klasičtí Horkýže Slíže, Tři Sestry nebo Jiří Schmitzer. Ti všichni byli předzvěstí zahraničních rockových hvězd, které návštěvníky čekaly až večer. Pondělní program všechny utvrdil, že pořadatelé se rozhodli festival vrátit do starých dobrých rockových kolejí.

Stálice Rock for People, Inspector Cluzo, zahrála sice už v odpoledních hodinách, ale rozhodně si našla své věrné fanoušky. Po nich se představili heavy metaloví Five Finger Death Punch, se kterými jsme pro vás přichystali rozhovor. 5FDP dokázali, že nejsou jen kapelou jednoho hitu, přestože spoustu lidí si je spojí pouze s písní Wrong Side of Heaven, která má na Youtube přes 80 milionů shlédnutí a jež mohli návštěvníci slyšet v akustické verzi. Jedinečný zážitek zažili fanoušci z prvních řad, které si kapela pozvala na pódium.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Five Finger Death Punch
Five Finger Death Punch.

5FDP na Rock for People stage vystřídali Bullet for My Valentine, jenž se na festivalu objevili už v roce 2011. Pro včerejší show na zvolili setlist skládající se v podstatě z těch nejtvrdších a nejrychlejších skladeb z repertoáru. Zazněly songy jako Scream Aim Fire, Raising Hell, Alone či 4 Words to Choke Upon z debutového alba The Poison. Kapela za celou hodinu zpomalila jen při bubenickém sólu, zato divácká účast a zapálení naopak slábly. Bullet for My Valentine i tak předvedli jednu z nejlepších show u nás, ve srovnání s koncertem v pražské Roxy v roce 2014 bylo navíc viditelné zlepšení frontmanových vokálů.

Očekávanou kapelou byli i X Ambassadors, kteří se do povědomí fanoušků dostali hitem Renegades. Ti ovládli i Českou republiku, a proto natěšenost fanoušků byla rozhodně velká. Nezklamali, přestože ani extra nenadchli. Největší očekávání bylo ale u hlavního headlinera úterního večera The Offspring. Americká punk rocková kapela se na Rock for People vrátila po osmi letech a opět to bylo hlavně připomenutí největších hitů kapely a návrat do devadesátých let. Nikoho nepřekvapí, že kapela svou show založila na hitech, ale i zazněla i novinka z loňského roku, singl Coming For You. Fanoušci zaplnili celý prostor až daleko k občerstvení. Závěr večera patřil výborným The Qemists, kteří rozhodně nejsou jen dance kapelou, ale kombinují elektroniku, melodické linky a scream.

Bullet For My Valentine.
Bullet For My Valentine.

Foto: Šárka Blahoňovská