Jaro v kině. Víte, na co zajít?

0
1047
Zdroj: https://www.facebook.com/CaptainAmerica.CW.Film

Se svěží energií, která se nám vlévá do žil díky příchodu dlouho očekávaného jara, se chystá do kin i spousta filmů, kvůli kterým odpočítáváme měsíce, týdny a dny do jejich premiéry. Pojďte se s námi podívat na výčet toho nejzajímavějšího a nejočekávanějšího a nechte se inspirovat.

V kinech frčí už od půlky března
Já, Olga Hepnarová

Na drama ze života Olgy Hepnarové, která byla poslední popravenou ženou Československa, jsme vás lákali v únoru tímto článkem.

V kinech běží od 24. března, a pokud jste snímek ještě neviděli, určitě to napravte. Její příběh je nejen z psychologického hlediska značně poutavý.

 

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Režisér Úsvitu mrtvých, 300: Bitvy u Thermopyl a Muže z oceli proti sobě postavil legendární komiksové postavy. Ať už jste zažraný fanda nebo ne, tohle je jeden z filmů, na který se prostě musíte podívat, protože o něm všude slyšíte, všichni k němu mají co říct, až na vás.

V hlavních rolích uvidíte Bena Afflecka (ten se ve 42 letech stal nejstarším představitelem Batmana a kvůli své roli 14 měsíců intenzivně cvičil, aby nabral 15 kg svalové hmoty), Henryho Cavilla, Jeremyho Ironse a mnoho dalších.

 

Čarodějnice

Mysteriózní horor ze 17. století vypráví příběh sedmičlenné rodiny, která se rozhodne opustit svou relativně klidnou osadu Nové Anglie a vydá se vstříc americké divočině. Usadí se poblíž jednoho hustého temného lesa. To odstartuje řadu podivných událostí, kvůli kterým je jedna z jejich dcer obviněna z čarodějnictví. V lese se navíc skrývá něco záhadného, co čeká na svou příležitost.

Film loni získal na festivalu Sundance nominaci na Velkou ceny poroty za nejlepší hraný film a vítězství v kategorii Nejlepší režie hraného filmu.


Teorie Tygra

Pro fandy tuzemské tvorby tu máme Teorii tygra. Hořká komedie o tom, jak se jeden nešťastný podpantoflák ve středních letech vydává na bláznivou cestu, aby se odprostil od nesnesitelné manželky, ještě nesnesitelnější tchýně a znovuobjevil smysl života.

 

Těšíme se:
Duben
Spotlight

Film natočený podle skutečných událostí. Reportéři amerického deníku odhalí šokující tajemství, ke kterému se v roce 2013 vyjádřil i papež Benedikt XVI. O jaké tajemství jde? Tak skandální a nečekané, že by způsobilo tvrdý otřes celé katolické církve. Smí se o něm svět vůbec dozvědět?
Snímek získal Oscara v kategorii Nejlepší film.
V hlavních rolích se můžete těšit na: Rachel McAdams, Marka Ruffalo, Michaela Keatona, Liev Schreibera a mnoho dalších.

V kinech od 8. 4.


Kniha
džunglí

Příběh Mauglího, lidského mláděte vychovaného v džungli vlčí smečkou, zná snad každý. Zfilmován byl několikrát, ale tentokrát se ho chopil známý režisér a herec Jon Favreau (Iron Man, Kovbojové a vetřelci, Kancl). Dabingu se zhostila známá jména jako je Bill Murray, Scarlett Johansson (jako první žena propůjčila hlas krajtě Ká, která je v knižní předloze samcem), Ben Kingsley či  Lupita Nyong’o. Film je navíc z dílny stejného studia, které nám přineslo Piráty z Karibiku, a tak se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jaká pecka z toho vznikla.

V kinech od 21. 4.

Květen

Máj bude ráj pro všechny milovníky filmů studia Marvel. Do kin totiž vtrhne Captain America: Občanská válka a hned 14 dní potom X-Men: Apokalypsa.

Captain America převzal velení nově zformovaných Avengers. Kvůli nešťastým událostem se ale tým rozdělí na dva tábory. Jeden povede Iron Man, druhý Captain America. Připravte se zvolit stranu, na kterou se postavíte, a vybírejte pečlivě. Tohle bude masakr.

V kinech od 5. 4.

Brian Singer, který režíroval i předchozí díl X-Men: Budoucí minulost, tentokrát oblékl svět do apokalyptického kabátku. První a nejsilnější z mutantů, nezničitelný Apocalypse, se probudí po tisíci letech a z rozčarování nad dnešním světem se ho rozhodne zlikvidovat a vybudovat svět nový, očištěný od lidstva. Tomu se pokusí zabránit náš dobře známý tým X-Men s několika novými členy. Zároveň je to druhý X-Men film, ve kterém se objeví postava Nightcrawlera a předposlední, ve kterém Wolverina ztvární Hugh Jackman. Čeká nás také herecká obměna u zásadních postav, jako je Jean Grey, Storm a Cyclops. Jsme tedy zvědaví, jak si se svými rolemi poradí a jak sednou fanouškům.

V kinech od 19. 5.

 

Alenka v Říši divů: Za zrcadlem

Pokračování Alenky v Říši divů s hlavní roli s Miou Wasikowskou a Johnnym Deppem se dočkalo pokračování. Alenka po návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do pohádkové Říše divů, kde ji opět čeká nevídané dobrodružství.

V kinech od 26. 5.

Červen
Želvy Ninja 2

Paramount Pictures studio se po výdělečně velmi úspěšném prvním dílu komiksových krunýřovitých hrdinů rozhodlo natočit pokračování . Ohledně děje toho bohužel moc nevíme. Snad jen, že by se zde měl objevit jejich největší nepřítel Trhač.

Co se týká hereckého obsazení, v hlavní roli se objeví kráska Megan Fox, Stephen Amell, Laura Linney, Johnny Knoxvill a mnoho dalších.

V kinech od 2. 6.

Warcraft první střet

Film na motivy jedné z nejznámějších her World of Warcraft míří do kin 9. června. Natáčení se odehrávalo v malebném Vancouveru a po celou dobu na něj přísně dohlíželo herní studio Blizzard Entertainment, které hru stvořilo. Režie se chopil Duncan Jones (Zdrojový kód, Moon) s cílem vyrovnat se filmové sérii Pán Prstenů. Uvidíme, jak se mu jeho záměr podaří.

V zajetí démonů 2

Pokračování úspěšného prvního dílu z roku 2013 se odehrává v anglickém Enfieldu, kde v domě jedné rodiny pravidelně dochází k podivným událostem. Pomoci jim mohou jen paranormální vyšetřovatelé Ed a Lorrain Warrenovi.
Na scénáři se podílel David Johnson (The Walking Dead) a stvořil ho pravděpodobně natolik děsivý, že první den natáčení raději požehnal kněz jako opatření proti špatným událostem.

V kinech od 9. 6.

Tip navíc pro fanoušky filmové klasiky

Máte v oblibě klasické starší filmy a rádi byste je zhlédli v kině? Máme pro vás dobrou zprávu. Obnovené premiéry se dočkal Predátor a Mlčení jehňátek.

Tak co? Už máte jasno, na co vyrazíte?