Imodium, OVOCE, Rock Café, premiéra klipu. To vždycky funguje

0
1756

O spojení spřátelených kapel Imodium a OVOCE se napsalo už mnohé, mnozí jej i zažili naživo. Jejich aktuální HVNS tour 2016 se pražským koncertem v Rock Café, kde byl předveden i nový klip OVOCE k novince Drogy dětem, překlenula do své poloviny. Na turné si skupiny pozvaly mladou kapelu Nouzovej východ, která odstartuje další akci šňůry dnes večer v Jistebnici.

Další turné Imodia a OVOCE trvá od listopadu do půlky prosince a na rozdíl od toho prvního společného v roce 2014, jež čítalo kolem třiceti zastávek, bylo naplánováno jako “obyčejné” zastavení na osvědčených místech bez pompézností. “Je to docela našlapaný, osmnáct zastávek je tak akorát. Imodium navíc avizovali, že pojedou naposledy s Valerií a zahrají naposledy většinu songů z ní,” doplňuje kytarista Láska z OVOCE.

Nouzovej východ jede s oběma zmíněnými kapelami na turné nejen díky žánrové spřízněnosti, ale díky odvaze této mladé kapely OVOCE oslovit s tím, že by si s nimi rádi zahráli. Imodium a OVOCI navíc v začátcích hraní pomohly jiné zaběhnuté kapely, a tak nebyl důvod jim nedat šanci. Vystoupit v slušně zaplněném pražském Rock Café tak pro ně byla obrovská výzva a určitě si neudělali ostudu, naopak šlo vidět, že někteří přišli hlavně právě na ně, což je de facto pro pozici předskokana velký úspěch.

Jako druzí se na řadu dostali OVOCE. Písně jako Automat na lásku, Vem si mě, Pornostár nebo Genocida budou fungovat vždy, navíc když budou podpořeny vzájemným pošťuchováním muzikantů na pódiu. V prvních řadách zase nebylo výjimkou například pogo o dvou lidech nebo fanynky sedící na ramenou přítomných zástupců mužského pohlaví. Z nové éry kapely zazněly Vědomí i Poletím II, které fanynky i fanoušci taktéž bez problémů znali. Snad i proto, že také na OVOCI se projevila singlová doba a deska je zatím v nedohlednu.

Pišto z OVOCE.
Pišto z OVOCE.

Došlo i na premiéru horké novinky Drogy dětem, jejíž klip zrežírovaný Radimem Věžníkem se v premiéře promítal v předsálí klubu na plátně. “Je to novinka. Jmenuje se Drogy dětem, což je trochu kontroverzní, ale pojednává o závislostech na technologiích – internetu, Facebooku nebo Youtube, všech těchto fenoménech. Je to o lidech, co bez mobilu nedají ani ránu, a když se nemůžou podívat na displej, tak jsou nervózní. Samozřejmě si z toho děláme svým stylem i trochu srandu,” přibližuje Láska myšlenku klipu a se smíchem dodává, proč si myslí, že jej frontman Pišto označil za potenciální hit: “Muziku jsem napsal já, text Tomáš a Pišto do toho moc nezasahoval, tak možná proto!” Song produkoval zahraniční producent Geoff Tyson, který skládá písně i do hollywoodských filmů. Píseň má syrovější, kytarovější zvuk, a tak by mohla oslovit i ty, kteří volají po říznějších skladbách.

OVOCE na pódiu vystřídali Imodium a dle odezvy publika se skutečně jednalo o hřeb večera. Imodium mají formu, a tak za zvuku jejich písní Tajný lásky, Nad Berlínem, Příběhy o synovi, Břehy, Ruce se sejdou (kdy se ruce některých přítomných opravdu sešly) a Valerie tancoval, skákal a zpíval celý klub. Velkou měrou tomu přispěl i Michal Skořepa ze Stroy, jehož si Imodium pozvali k některým skladbám jako hosta. Společně také za popěvku Radio GaGa zavzpomínali na Freddie Mercuryho, protože 24. listopadu 2016 uběhlo pětadvacet let od jeho smrti, a dobu, “kdy u nás frčel grunge”. Vydařená tečka za vydařeným večerem.

Tomáš Fröde z Imodia.
Tomáš Fröde z Imodia.

Turné Imodia, OVOCE a kapely Nouzovej východ pokračuje dnes v Jistebnici a končí 17. prosince ve Frýdku-Místku.

Foto: Šárka Blahoňovská